Bugun...
ÖTEKİ DÜNYA


Sevban PORGALI KELİMELERİN GÖLGESİNDE
svbnn.44@hotmail.com
 
 

Kelimelerin dolaştığı gecenin gündüzünde, geri çekerken güneş enerjisini; belki bir söz olup da karşılaşmamak için seninle, satır aralarında saklanırdım. Hızlıca geçerken iki kelime arasından uzun uzun seyrederdim seni. Hiç görünmeden.. Ağzından çıkan her sözcük ardından harf harf, hece hece.

Ben beklerim. Kelimelerse silinmeyi bekler. Sayfalarda büyüyen boşluklar büyütür de beni, nefretim tüm beyazlığa yansır. Bir müzik çalar bir an durur gibi olur notalar, olur da sen yutkunan insanlar görür gibi.. Ritimler hızlanır ansızın ve tüm heyecanlar toplanır oyun parkına. Bir çocuğun evden çıkınca mutluluk duyacağı yer kadar. Evlerin sıcağında soğukları pencere kenarlarından öpmem bir dansın en zor anında seni özleyişim olur. Belki bu da yazar silgilerin silinirken iz bıraktığı, yanlışlarla dolu bir kağıtta.

Aynanın dilinden yakınıyor ona bakanlar, ışıkları söndürmeden. Bir mum yakılmış içime hiç sönmez. Sorarlarsa dersin öyle basit öyle sıradan. Korunması o kadar ucuz, kaybolması öyle kolay hiçbir yere kaçmadan. Ve en gizemli yerin en ıssız bölgelerde olduğunu düşünür kaybolunca bulunanlar. Hiç kalabalığa karışmadan..

Seni caddelere sorsam, cevap verirdi kaldırım taşları tek tek. Arıyorum uçsuz maviliğin arasından bakarak yeşil gölgelerin içine hiç uğramadan. Simsiyah bir gecenin ayışığında parlayan; bembeyaz bir sabahın karanlık taşlarını kaldırarak. Yürüyorum iki rengin arasında seni bulmak için üçüncü ihtmali seçerek. Başım eğik yakalarsan beni ,bilirim, şimdi yukarı bakmana hiç değmeyecek.

Öteki dünya bu hiçbir şeyi geri getirmeyecek. Ve çekip gitmek habersizce. Atılan her ok menzile yaklaşır yavaşlarken. Bilekler mi kuvvetlidir yoksa eller mi? O zaman atandan yeterince uzaklaşmıştır bilirim. Sonra atların nal sesleri işitilir geçmiş günlerde sahipleriyle ölen. Şimdiyse siren sesleri gelir o kadar sıradan öyle olağan. Öteki dünya bir çift gözle görülmeyen. Öteki dünya yaşarken bilinmeyen..Bu yazı 3885 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

Haber sitemizi beğendiniz mi?


YUKARI